Yeni Filmler

Yenilmezler: Ultron Çağı 2015 Fragmani izle


Premium AL

Yenilmezler: Ultron Çağı – Avengers: Age of Ultron 2015 (Fragman)

http://www.imdb.com/title/tt2395427/

Adı: Avengers: Age of Ultron
Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2015 (Fransa)
Yönetmen: Joss Whedon
Yazarlar: Joss Whedon, Stan Lee, Jack Kirby
Görüntü Yönetmeni: Ben Davis
Ülke: USA
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu
Yapımcılar: Victoria Alonso, Louis D’Esposito, Jon Favreau, Kevin Feige
Müzik: Brian Tyler
Oyuncular: Scarlett Johansson, Aaron Taylor-Johnson, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth

İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Avengers ekibi bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor.
Yönetmen koltuğunda tekrar Joss Whedon bulunurken, başrollere Jeremy Renner, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson gibi üç yeni isim katılıyor.


THE AVENGERS 2’de Ultron’u Tony Stark Mı Yaratıyor?

The Avengers (Yenilmezler) Filmine Dair Spoiler İçeriyor!

Loki (Tom Hiddleston) The Avengers’ın büyük kötü kahramanıydı; New York’u uzaylı saldırısından korumak için bir araya gelen süper kahraman ekibi oluşturan Dünya’nın En Güçlüleri arasındaki motive edici güçtü. Filmin sonunda, tüm yaşananların arkasındaki kişinin daha büyük bir tehdit oluşturan Thanos olabileceğini öğrendik. Thanos hakkında gelecek sene vizyona girecek olan Guardians of the Galaxy’de daha fazla şey öğreneceğiz. Thanos’un daha fazla sahnede yer alması beklenirken, The Avengers devam filmindeki esas düşman o olmayacak. Onun yerine karşımıza Ultron isimli tehlikeli bir robot çıkacak. Ultron devam filminde kahramanlarımızı parçalamayı amaçlıyor.

Thanos’a gelince, daha uzun sure buralarda olacak, Marvel’ın 3. Evre’sinde de yer alacak. Bu evreyi başlatacak olan ise Ant-Man. Yani Marvel çizgi romanlarında Ultron’u yaratan Hank Pym karakterini de içeren film. Peki yaratıcısı çok daha sonra Marvel Sinema Evreni’ne girecek olan Ultron’un Age of Ultron’da ortaya çıkışı nasıl olacak?

Hank Pym’in Ant-Man olmadan önce sınırlı bir şekilde The Avengers 2’de ortaya çıkma ihtimali var elbette, ki bu, belirsiz görünen projenin profilini arttırmak için akıllıca bir hareket olur. Ama şunu da biliyoruz ki, The Avengers: Age of Ultron’un yazar ve yönetmeni Joss Whedon karakter için yeni bir köken hikayesi oluşturdu. Filmin evreninde, Ultron’u yaratan kişi Pym değil. Whedon’ın The Avengers devam filminin ismini açıkladığı sırada gösterilen kısa tanıtım ve yazı kartonu en büyük ipucumuzdu.

İşte geçen hafta yazdıklarımız:

Marvel çizgi romanlarındaki Ultron’la bağlantılı unsurlar da kullanılsa, kökeni tamamen farklı olacak çünkü orijinal yaratıcısı Hank Pym filmde yer almayacak. Ultron’u The Avengers devam filminin kötü adamı olarak gösteren tanıtımdan anlaşıldığı kadarıyla Ultron Iron Man zırhından oluşturuluyor. Yani biz yeni düşmanın yaratılmasında Tony Stark’ın kullanılacağına inanıyoruz. Ama bu sadece bir tahmin.

Feature Film Casting filmin konusunu kendilerine göre özetlemiş. Bu özette de Stark’ın Ultron’un yaratımında bir şekilde yer aldığı açıkça belirtilmiş:

“The Avengers: Age of Ultron”da Loki gidiyor, yerine kendi gücünü arttırma yeteneğine sahip kötü robot Ultron geliyor. Tony Stark/Iron Man Ultron’un kasıtsız yaratıcısı oluyor. Quicksilver ve Scarlet Witch’in ağabey kardeş takımı Yenilmezler’in yeni üyesi oluyor. Quicksilver aşırı hız yeteneğine sahipken, Scarlet Witch büyü yapma ve telekinesis becerisine sahip. Black Widow ve Hawkeye ise filmin en önemli karakterleri arasında olacak.

Stark’ın ölümcül ve tehlikeli bir yapay zekadan sorumlu olması fikri hikayeye, Stark’ı Iron Man 3’de yaşananlardan sonra Iron Man zırhına geri döndürmek için iyi bir sebep sunuyor. Ultron’u yaratan teknolojinin ona ait olduğu da aşikar. Ama Ultron’un yaratımından tamamen o mu sorumlu yoksa bu süreçte daha küçük bir role mi sahip, bekleyip göreceğiz.

Whedon gerçekten daha çok araştırma yapmak ve Marvel evreninin kozmik tarafıyla bağlarını sürdürmek istiyorsa, hatta gelecekte kullanılacak konularda keşfedilmek üzere yeni tohumlar atmak için, -Ultron’la bağlantılı olan saldırgan sibernetik bir uzaylı türü- Phalanx gibi başka kozmik tehditler de ilave edebilir.

Loki’ye gelince, Whedon daha önce Loki’nin senaryoda yer almadığını iddia etse de, Kevin Feige Comic-Con’da bu ihtimalden söz ederken daha çekingen bir tavır sergiledi. Bu konu hakkında Thor: The Dark World’ün vizyona girmesinden sonra daha net bir fikrimiz olacaktır.

Yazar: Rob Keyes
Çeviri: Nisan Benzergil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir