Yeni Filmler

Ran 1985 (BRRip XviD) Türkçe Dublaj film indir


Premium AL

Ran 1985 (BRRip XviD) Türkçe Dublaj film indir

http://www.imdb.com/title/tt0089881/

Adı: Ran
IMDb Puanı: 8.3/10 (62,797 oy ile)
IMDb Top250: 134/250
Yönetmen: Akira Kurosawa
Yazarlar: Akira Kurosawa, Hideo Oguni, Masato Ide, William Shakespeare
Görüntü Yönetmeni: Asakazu Nakai, Takao Saitô, Shôji Ueda
Ülke: Japan, France
Tür: Aksiyon, Dram, Savaş
Süre: 162 dk.
Yapımcılar: Katsumi Furukawa, Masato Hara, Hisao Kurosawa, Serge Silberman
Müzik: Tôru Takemitsu
Oyuncular: Tatsuya Nakadai, Akira Terao, Jinpachi Nezu, Daisuke Ryû

1910 senesinde Japonya’da dünyaya gelen yönetmen Akira Kurosawa, “Yojinbo”, “Seven Samurai”, “Rashomon” gibi filmlerle başarısını kanıtlamıştır. 1998 senesinde kaybettiğimiz Kurosawa’nın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Ran”, 1985 senesinde gösterime girdi. İngiliz oyun yazarı William Shakespeare’nin “Kral Lear” adlı eserinden uyarlanan film, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Set Dekorasyonu ve En İyi Yönetmen dallarında Oscar adayı olurken En İyi Kostüm Tasarımı dalında Oscar kazandı. Tatsuya Nakadai, Akira Terao, Daisuke Ryû, Jinpachi Nezu gibi isimlerin rol aldıkları eser 12 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekildi. 16. Yüzyıl’da geçen “Ran”, eleştirmenler ve sinemaseverler tarafından Kurosawa’nın başyapıtı olarak görülmekte. Orjinal süresi 162 dakika olan “Ran”, tüm sinema seyircilerine tavsiye edilebilir.

Shakespeare’in Kral Lear’inde, 16. yy’ın yaşlı lordu Lear krallığını üç kızı arasında paylaştırmaya karar verir. Her biri ülkenin üç farklı yerindeki kalelerde yaşayarak sadakatlarini kanıtlayacaklardır. Büyük kızları menfaatleri için sahte bir samimiyet içine girerken, babasına duyduğu bağlılıkla en küçük kızı O’nun gerçekleri görmesi için uğraşır.

Orjinalindeki kız çocuklar erkek olarak değiştirilmiş ve Kral Lear karakteri de Lord Hidetora Ichimonji olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşı kemale eren Lord Hidetora Ichimonji, krallığını üç oğlu(Taro, Jiro ve Saburo) arasında paylaştırmayı düşünmektedir. Tasarısını gerçeğe dönüştüren Lord, bu hareketiyle ne yazık ki oğullarından en zeki olanının korkusunu gerçeğe dönüştürecek ve bir aile savaşına sebep olacaktır.


http://turbobit.net/dq7tsmzzk8gf/Ran.1985.TR.BRRip.XviD.rar.html

2 Responses to Ran 1985 (BRRip XviD) Türkçe Dublaj film indir

  1. bu link de kırılmış kardeşim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir