Yeni Filmler

Mezarını Derin Kaz 1994 (DVDRip x264) Türkçe Dublaj tek link indir


Premium AL

Mezarını Derin Kaz – Shallow Grave 1994 (DVDRip x264) Türkçe Dublaj tek link indir

http://www.imdb.com/title/tt0111149/

Adı: Shallow Grave
IMDb Puanı: 7.4/10 (40,013 oy ile)
Yönetmen: Danny Boyle
Yazarlar: John Hodge
Görüntü Yönetmeni: Brian Tufano
Ülke: UK
Tür: Suç, Gerilim
Süre: 92 dk.
Yapımcılar: Andrew Macdonald, Allan Scott
Müzik: Simon Boswell
Oyuncular: Kerry Fox, Christopher Eccleston

İngiltere’nin Edinburgh kentinde eski ama zarif bir apartman dairesini paylaşan biri kadın üç uçuk arkadaş, maddi nedenlerle evdeki kullanılmayan dördüncü oda için yeni bir kiracı aramaktadırlar. Bunlardan ciddi görünümlü sert tavırlı olan Alex (Ewan McGregor) gazetecidir. Evin tek kadın elemanı hafifmeşrep tavırlı Juliet (Kerry Fox) ise bir acil sevis doktorudur. Yumuşak başlı, ezik görünümlü David (Christopher Eccleston) ise muhasebecilik yapmaktadır. Farklı meslek ve karakterlere sahip bu üçlünün ortak yanları ise farklı bir mizah anlayışına sahip, alaycı, ukalâ, bencil, toplumsal değerleri takmayan antipatik tipler olmalarıdır.

Zaten karakterleri (ya da karaktersizlikleri) filmin hemen başından itibaren ortaya dökülür. Oda için başvuran kiracı adaylarını mülâkatla seçeceklerdir. Karşılarına teker teker aldıkları bu adayları acayip sorularıyla terletirler, onlarla dalga geçerler, alay ederler, onları zalimce aşağılamaktan çekinmezler ve kendi yaşam tarzlarına uyum sağlayamayacaklarını düşündükleri bu insanların hepsini neredeyse hakaret ederek geri çevirirler. En sonunda buldukları kiracı adayı Hugo (Keith Allen)’yu ise sadece bol parası olduğu için kabul ederler. Oysa Hugo pek de sağlam bir ayakkabı değildir. İlk geceden kapandığı odasından bir daha çıkmaz. Ertesi gün merak edip odaya giren üç kafadar, Hugo’nun yüksek doz uyuşturucu alıp ölmüş olduğunu görürler. Dahası da arkasında tıka basa para dolu koca bir çanta bırakmıştır.

Durumu polise rapor edip parayı da ilgililere teslim edip etmeme hususunda kendi aralarında birkaç gün tartıştıktan sonra aç gözlülükleri ve hırsları ağır basar ve parayı kendilerine saklamaya, artık kokmaya başlayan cesedi de parçalara ayırarak ormana gömmeye karar verirler ve öyle de yaparlar. Ancak böylesine büyük miktarda bir para hem paranın asıl sahibi olan uyuşturucu mafyasını hem de polisi adım adım onlara doğru çekecektir. Yaklaşan tehlike karşısında utangaç ve sessiz David paranoyaklaşıp saldırganlaşacak, diğerleri de şehirden uzaklaşma planları yaparken Juliet sürekli taraf değiştirecek ve üçlü sürekli olarak birbirlerine kazık atmaya çalışacaktır.


http://www.redbunker.net/pum38vrjhf6a/Mezarini.Derin.Kaz.1994.DVDRip.TR.x264.mkv.html


http://letitbit.net/download/64454.617eb88f0fe6ad9bc735a62e219b/Mezarini.Derin.Kaz.1994.DVDRip.TR.x264.mkv.html


http://turbobit.net/ruws2r8hve6y.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir