Yeni Filmler

Kuzey Yamacı 2008 (BRRip XviD) Türkçe Dublaj Tek Link indir


Premium AL

Kuzey Yamacı 2008 (BRRip XviD) Türkçe Dublaj Tek Link indir


http://www.imdb.com/title/tt0844457/

Orjinal Adı: Face nord
Yönetmen: Philipp Stölzl
IMDb Puanı: 7.4/10
Ülke: Germany, Austria, Switzerland
Tür: Macera, Dram, Tarih, Spor
Süre: 126 dk.
Vizyon Tarihi: 23 Ekim 2008
Oyuncular: Benno Fürmann, Florian Lukas, Johanna Wokalek

Özet:
Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden beri arkadaş olan Toni ve Andi özellikle bir dağla, “ölü taraf” olarak da bilinen kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki arkadaş hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve eğer başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar, Olimpiyat altın madalyasına da göz kırpacaklardır.

Kuzey tarafının yamacındaki hazırlıkları sırasında Toni’nin sevdiği ilk kadın Luise’le karşılaşırlar. Bir gazeteci olan Luise, sadık Nazi muhabiri Arau’yla birlikte Toni ve Andi’nin denemelerini haber yapmak için buradadır. Aralarındaki ateş yeniden alevlenmiştir, ama Luise Arau’ya karşı da bir çekim hissetmektedir. Toni, Avusturyalı Willy ve Endi’yle tanışacakları kuzey tarafına Andi’yle birlikte tırmanmaya başladığında umutsuzluk içindedir.

Başta her şey iyi gider ve hızlı bir ilerleme kaydederler. Eiger’ın yamacındaki Grand Hotel’in terasında bulunan seyirciler, uluslararası basın ve sonunda Toni’nin kendisi için tek erkek olduğunu anlayan Luise dört dağcıyı teleskoplarından hevesle izlemektedir.

Ama dağcılar için işler kontrolden çıkmaya başlar: Hava değişmiş ve Willy yaralanmıştır. Birden, yine dağ kazanacakmış gibi görünür. Ve kuzey tarafında hayatta kalmak için dramatik bir savaş verilirken Luise de hayatının aşkını kurtarmak içini yola çıkar. Zamana ve doğanın güçlerine karşı bir yarış başlamıştır.


http://www.redbunker.net/40d79dxc3dbz/Kuzey.Yamaci.2008.TR.BRRip.XviD.avi.html


http://turbobit.net/nj1jjqgkw9qy.html

Yorum YazKuzey Yamacı 2008 (BRRip XviD) Türkçe Dublaj Tek Link indir

  1. Önce Teşekkürler..Zamanınız Varsa İzleyin Derim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir