Yeni Filmler

Kader Bağlayınca 1958 (DVDRip XViD) Türkçe Dublaj tek link indir


Premium AL

Kader Bağlayınca – The Defiant Ones 1958 (DVDRip XViD) Türkçe Dublaj tek link indir

http://www.imdb.com/title/tt0051525/

Adı: The Defiant Ones
IMDb Puanı: 7.7/10 (8,006 oy ile)
Yönetmen: Stanley Kramer
Yazarlar: Nedrick Young
Görüntü Yönetmeni: Sam Leavitt
Ülke: USA
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Süre: 96 dk.
Yapımcılar: Stanley Kramer
Müzik: Ernest Gold
Oyuncular: Tony Curtis

Stanley Kramer’ın, açıkça bir “mesaj” filmi olan Kader Bağlayınca’sı, Amerikan ırklar arası ilişkilerin etkileyici bir simgesi niteliğinde: Biri beyaz, diğeri siyah iki mahkûm (Tony Curtis ve Sidney Poltier), onları hapishaneye götüren araç devrildiğinde birbirlerine zincirle bağlıdır, iki adam da ırkçı duygulara sahiptir ve ilk fırsatta birbirlerinden ayrılmak isterler; ama Amerikan tarihinin bu alegorisine uygun olarak, ayrılamazlar. Kaçınılmaz yakınlıkları onları klişelerin ve öfkeli sözcüklerin ötesine taşır ve birbirlerini birer birey olarak tanımaya başlamalarını sağlar.

Yemek bulmak için giriştikleri bir soygun ters gider ve ikisini birden linç etmek isteyen bir çete peşlerine düşer. Yalnız, beyaz bir kadının idare ettiği bir çiftlik evine geldiklerinde nihayet zinciri kırmanın yolunu bulurlar. Yine de bu noktadan sonra, kadın onları ayırmaya çalışsa bile kendi yollarına gitmezler. Bir bataklıktan geçip daha sonra da bir yük trenine binerek, özgürlüğe doğru son bir hamle yaparlar; ama bu girişimleri başarısızlıkla sonuçlanınca yeniden ele geçirilirler.

Gerek Curtis’in gerekse Poitier’ın başarılı oyunculukları, kolayca sıradan bir melodrama dönüşebilecek öyküye hem hayat hem de düşünsel güç katıyor. Kader Bağlayınca, 1950’lerde, Amerikan toplumunun Afrika kökenli Amerikalıların mevcudiyeti olgusuyla uzlaşma girişiminde bulunduğu dönemde, “gerçekçi” liberallerin gündemini belki de en iyi şekilde yansıtan film.


http://www.redbunker.net/06ypln1qroy2/Kader.Baglayinca.1958.TR.DVDRip.avi.html


http://turbobit.net/9huo9c2ccozk.html


http://letitbit.net/download/22382.2b534fc24cfd18482dfdcba2065a/Kader.Baglayinca.1958.TR.DVDRip.avi.html

2 Responses to Kader Bağlayınca 1958 (DVDRip XViD) Türkçe Dublaj tek link indir

  1. Bedir kardeşim harika filmler yüklüyosun harikasın bir filmi bulamadım acaba yardımcı olurmusun filmin adı Arıların Gizli Yaşamı – The Secret Life of Bees (2008 şimdiden teşekürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir